FAQ – často sa pýtate

FAQ, alebo mám odpovede na Vaše najčastejšie otázky 🙂

1.) Je Kúzelná fyzika vhodná pre: deti, dospelých, našu firmu, našu akciu atď… ?
– Kúzelná fyzika je vhodná pre všetky vekové kategórie od cca 6 rokov do 150 rokov. KF už bola súčasťou hudobného festivalu, polievkového festivalu, dní detí, firemných teambuildingov, na vystúpeniach pre verejnosť sa bavia rovnako deti ako ich rodičia či starí rodičia. Každe predstavenie sa snažím prispôsobiť publiku. Ak vystupujem na stretnutí Slovenskej astronomickej spoločnosti dovolím si určite viac odborných pojmov, ako keď vystupujem na dni detí

2.) Chodíte aj na materské školy?
– Je mi ľúto, no zatiaľ sa materským školám snažím vyhnúť. Deti sa síce dobre bavia no je ťažké udržať ich pozornosť na 45 minút a robiť fyziku bez toho aby som použil hoci len základné fyzikálne pojmy.

3.) Ako dlho trvá program Kúzelná fyzika
– oba programy KF1 aj KF2 sú nastavené na 45 minút (jednu vyučovaciu hodinu). Pre Vaše potreby viem časovú dotáciu ako skrátiť tak aj predĺžiť (vynechaním alebo pridaním experimentov) (viac info na stránke program pre školy) medzi skupinami je vhodná prestávka cca 15 minút. pri objednávaní a plánovaní viacerých skupín je dobre nastaviť začiatok každého vystúpenia na celú hodinu (9:00, 10:00, 11:00 …)

4.) Koľko stojí Kúzelná fyzika?
– pre školy je to 3€ na žiaka + náklady na dopravu (viď Cenník) – avšak dopravu platiť nemusíte, ak splníte aspoň jednu podmienku akcie DOPRAVA ZADARMO
– pre rôzne eventy, tábory, festivaly je to rôzne a dosť závislé od Vašich požiadaviek. Preto je potrebné si tieto požiadavky vopred odkomunikovať a cenovú ponuku Vám urobím na mieru.

5.) Pre koľko žiakov vystupujete?
– keďže mi ide o kvalitu a nie kvantitu tak na jednej skupine je ideálny počet cca 50 žiakov. Počas vyučovacích hodín viem urobiť 4 až 5 predstavení teda za jeden školský deň do 250 žiakov. Stáva sa že veľké školy objednávajú Kúzelnú fyziku na 2 dni kde sa prestrieda za 8 – 9 skupín 400 – 500 žiakov. Všetko je otázkou dobrej organizácie 🙂 pri viacerých skupinách je začiatok prvého dobré nastaviť na 8:00

6.) Beriete hotovosť? Viete nám dať nejaké potvrdenie?
– samozrejme po každom vystúpení dostanete do ruky faktúru (na školách sa vypisuje počet žiakov ručne podľa reálneho počtu žiakov a vypočíta sa konečná cena) a pri platbe hotovosťou dostanete aj bloček z E-kasy.

7.) Sme malá škola (do 50 žiakov) prídete aj k nám?
– aj malým školám sa snažím vyjsť v ústrety. V blízkosti Prešova to nie je problém avšak kdekoľvek ďalej Vám odporúčam využiť akciu DOPRAVA ZADARMO body 2. a 3. aby ste ušetrili sebe náklady a mne cestovanie 🙂

8.) Je Kúzelná fyzika bezpečná pre naše deti a naše priestory? (výbuchy a pod.)
– Pri vytváraní kúziel / experimentov kladiem dôraz na bezpečnosť a snažím sa vyhýbať experimentom, ktoré by mohli deti doma zopakovať s nebezpečným výsledkom. Teda nerobím experimenty s ohňom, výbuchmi, či inými nebezpečnými dejmi.  (zatiaľ 🙂 ) Áno výbuchy a oheň sú fajn no počítajme s tým, že deti to budú chcieť ukázať doma rodičom 😉 Vaša telocvičňa tiež ostane nepoškodená 🙂

9.) Aké priestory sú najvhodnejšie na vystúpenie?
– Ideálna je telocvičňa. Najmenej vhodné sú chodby a iné spoločné priestory, kde sa počas prestávok presúvajú žiaci. na vystúpenie tiež nie je vhodná fyzikálna učebňa kde sú napevno prichytené pracovné stoly a katedra.

10.) Čo potrebujete od nás?
– elektrickú zásuvku vzdialenú najďalej 30m od miesta vystúpenia,
– prístup k vode na napustenie cca 5 litrov vody do fliaš (napr. šatne pri telocvični)
– 3 žinienky a 4-5 lavičiek na sedenie pre žiakov (pre cca 50 ziakov)
– stoly na experimenty si nosím so sebou takže netreba pripravovať lavice

11.) pred polrokom sme dostali e-mail kde bolo napísané že program Kúzelná fyzika 2 je vhodný len pre druhý stupeň ZŠ. Je to pravda?
Takto…. Program Kúzelná fyzika 2 bol oficiálne spustený v januári 2018. ako akékoľvek “predstavenie pred divákmi” potrebovalo aj toto predstavenie určitý čas na vykryštalizovanie detailov.
Na začiatku bolo vystúpenie predstavované dosť odborne no časom som prichádzal na určité zjednodušenia ako to podať aj mladším žiakom.
Avšak predsa len odporúčam program KF 2 pre žiakov od 4. ročníka ZŠ